Info/kontakt

Udebliver avisen
Både midtuge- og weekendaviserne bliver omdelt over 2 dage. Har du ikke modtaget avisen så KLIK HER!
Kontaktoplysninger
E-mail adresser:
Annonceafdelingen:
fre@lokalavisen.dk
Redaktion:
red-fre@lokalavisen.dk

Daglig leder:
Charlotte Pour, Mediechef
Tlf. 45908043 / 22611444
charlotte.pour@lokalavisen.dk

Redaktion:
Lars Saugbjerg, Journalist
Tlf. 3175 1334
lars.saugbjerg@lokalavisen.dk

Peter Friis Autzen, Journalist
Tlf. 3175 1330
peter.f.autzen@lokalavisen.dk

Jeppe Rafn, Lokalredaktør
Tlf. 30 38 28 25
Jeppe.rafn@lokalavisen.dk

Annoncer:
Karina Ahlstrøm, Mediekonsulent
Tlf. 8732 4880/4160 1913
kah@lokalavisen.dk

Britta Østerlund, Mediekonsulent
Tlf. 8732 4842 / 3038 2881
bos@lokalavisen.dk

Bolig/Motor
Peter O. Andersen Salgschef
Tlf. 8732 4821 / 3175 5717
Peter.O.Andersen@lokalavisen.dk

Kontakt online salg:
Maj-Britt Hildebrandt - Key Account Manager
Direkte tlf. 4590 8051
m.hildebrandt@pola.dk

Tast-Selv-Annoncer:
Opstår der problemer:
Kontortid: 4590 8070
ellers:
privatannoncer@lokalavisen.dk
Ansv. chefredaktør: Claus Krogh
Lokalavisen Fredericia
Navervej 4, 1. tv
7000 Fredericia

Tlf. 7620 0400
Fax: 7620 0421

Kontortid:
Mandag - torsdag:
kl. 9.00 - 16.00
Fredag:
kl. 9.00 - 15.00
Lørdag: lukket
Deadlines
Lokalavisen Fredericia: 

Korrekturannoncer og overflytningsannoncer:
fredag kl. 12.00
Mindre annoncer og rubrikannoncer:
fredag kl. 12.00
Opslagstavlen (private):
fredag kl. 12.00
Adviserede reproklare annoncer:
fredag kl. 15.00
Prisliste
Ugens annoncer
Se alle ugens annoncer
Tilmeld dig vores
nyhedsbrev
Få de lokale nyheder hver dag fra
Lokalavisen Fredericia
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce