Info/kontakt

Udebliver avisen
Midtugeavisen bliver omdelt over 2 dage. Har du ikke modtaget avisen så KLIK HER!
Kontaktoplysninger
E-mail adresser:
Annonceafdelingen:
fre@lokalavisen.dk
Redaktion:
red-fre@lokalavisen.dk

Redaktion:
Lars Saugbjerg, Journalist
Tlf: 3175 1334
lars.saugbjerg@lokalavisen.dk

Peter Friis Autzen, Journalist
Tlf: 3175 1330
peter.f.autzen@lokalavisen.dk

Jacob Hove, Lokalredaktør
Tlf: 3038 2816
jacob.hove@lokalavisen.dk

Salg:
Kasper Allermann, regionalsalgschef
Kasper.Allermann@lokalavisen.dk

Annoncer:
Britta Østerlund, Mediekonsulent
Tlf: 8732 4842 / 3038 2881
bos@lokalavisen.dk

Mette Edlund, Salgsleder
Tlf: 3038 2827
Mette.edlund@lokalavisen.dk

Jon Kristiansen, mediekonsulent
Tlf: 3067 2890
Jon.kristiansen@lokalavisen.dk

Bolig:
Morten Nordentoft, Salgschef Jylland
morten.nordentoft@lokalavisen.dk
Tlf: 3010 3284

Kontakt online salg:
Maj-Britt Hildebrandt - Key Account Manager
Tlf: 4590 8051
m.hildebrandt@pola.dk

Tast-Selv-Annoncer:
Opstår der problemer:
Kontortid: 4590 8070
ellers:
tast-selv@lokalavisen.dk
Ansv. chefredaktør: Claus Krogh
Lokalavisen Fredericia
Navervej 4, 1. tv
7000 Fredericia

Deadlines
Lokalavisen Fredericia: 

Korrekturannoncer og overflytningsannoncer:
fredag kl. 12.00
Mindre annoncer og rubrikannoncer:
fredag kl. 12.00
Opslagstavlen (private):
fredag kl. 10.00
Adviserede reproklare annoncer:
fredag kl. 15.00
Prisliste
Forsiden netop nu